Získejte slevu

Pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla, tzv. povinné ručení, není dobrovolné, ale pro všechna vozidla v ČR povinné! U některých pojišťoven se zvyšuje pojistné, pokud je řidič velmi mladý. Z hlediska pojistných událostí jsou tito řidiči rizikovější. Existuje však způsob jak toto finanční znevýhodnění zmírnit. Slevu totiž můžete získat už tím, že budete pojistku platit ročně, nikoliv však v kratších intervalech. Pojišťovny totiž nabízí platbu i čtvrtletní, nebo půlroční. Další bonus můžete získat díky ježdění bez nehod – každý rok bez nehody znamená pětiprocentní slevu na pojistném. Podobné slevy můžete získat i u dobrovolných havarijních pojištění.

Úpravy automobilu

Jestliže máte v plánu svůj vůz nějak upravovat, vždy se raději napřed zeptejte pojišťovny. Ikdyž vaše úpravy mohou být třeba jen kosmetického rázu – třeba litá kola s úzkými pneumatikami – a nemusí skoro vůbec ovlivňovat funkci vašeho vozu, mohly by některé pojišťovny, v případě pojistné události, využít této změny k tomu, aby nevyplatily pojistné plnění.

Pokud se vám však pojišťovna pokusí naúčtovat vyšší sazbu pojistného za tuto nepodstatnou změnu vlastností vozu, neváhejte, nepřemýšlejte a tuto pojištovnu co nejdřív změňte.

Starší vůz

Pojišťovací agent bude velmi nadšen a rád pokaždé, kdy obnovíte havarijní pojištění na automobil, který má poměrně nízkou tržní hodnotu, například kolem 50.000,-Kč. V takovém případě se nedejte agentem „ukecat“ a uzavřete pouze povinné ručení. Také je dobré se agenta zeptat, o kolik se vám sníží pojistné, pokud z pojistky vyjmete škody způsobené třetí stranou, požárem, či krádeží. Z druhé strany stojí za zvážení, zda neuzavřít  pojištění, ve kterém jsou další výhody – pojištění spolujezdcova sedadla, pojištění předního skla, živelných pohrom apod. I toto pojišťovny nabízejí, ale také za tuto službu zaplatíte navíc. Někdy je třeba dobře přečíst podmínky z důvodu spoluúčasti. Někdy škoda třeba za 5tis.Kč by vám nemusela být vyplacena, protože právě na tuto částku se bude vztahovat vaše spoluúčast.

povinné ručení pro auta značky Ford, víte jak zní zákon o povinném ručení?, srovnejte kvalitu pojištění