Připojištění vozu

Zákonné pojištění vozu nemusí být jen jediným způsobem, jak své vozidlo zabezpečit proti případným škodám. Existuje i celá řada dalších pojistných produktů. Dalo by se říci, že všechny pojišťovny, které mají akreditaci k poskytování povinného ručení, kromě toho nabízí i celou řadu dalších připojištění motorového vozidla. Mezi ty nejčastěji využívaná rozšířená pojištění vozu patří mimo havarijní pojištění i další pojištění, která jsou specificky zaměřena na ochranu majetku, ale i zdraví osob. Každý zájemce má však i další možnosti vybrat si z celé plejády připojištění. Počínaje pojištěním vozu proti krádeži, nebo pojištěním vozu do zahraničí a konče například připojištěním časti vozidla, případně spolucestujících osob.  Připojistit se dá například i zavadla či skla vozidla. Rozšířené pojištění vozu může mít nejrůznější podobu a obsah pokrývaných škod.

Proč připojistit vůz

Povinné pojištění vozu opravdu nestačí už jen z toho důvodu, že kryje případné škody způsobené na jiném vozidle. Důvody rozšířeného pojištění mohou být různé. Jedno, ale mají společné - majitel takto pojištěného vozu má jistotu, že v případě vzniku škodné události, může očekávat pomoc od pojišťovny. Spousta vlastníků motorových vozidel se již mohla setkat se situacemi, kdy se nelze jen spoléhat na povinné ručení druhého účastníka nehody. Může se totiž snadno stát, že pravý viník nehody ujede z místa, a tím není možné využití jeho povinného ručení pro náhradu škody. V takových to případech nestačí mít jen řádně placené vlastní zákonné pojištění vozu, neboť to je zabezpečeno pouze jen dalším připojištěním a to hlavně havarijním pojištěním.

Pojistné balíčky

Aby bylo pojištění vozu pro majitele co možná nejvýhodnější, je vhodné využít tak zvané pojistné balíčky. Ty jsou pojišťovnami nabízeny v rámci povinného ručení. Přestavují kombinaci nejrůznějšího pojištění a připojištění vozu. Každý klient má možnost výběru, kterou z variant zvolí, aby co nejvíce vyhovovala jeho potřebám.

povinné ručení pro auta značky Ford, víte jak zní zákon o povinném ručení?, srovnejte kvalitu pojištění