Pojištění vozu do zahraničí

Pokud cestujete vlastním vozidlem mimo území ČR – určitě se Vám vyplatí pojištění vozu do zahraničí. Tato pojistka pokryje případná rizika vzniku škody v důsledku nehody. Pokud jezdíte po evropských zemích, je důležité, abyste si s pojišťovnou sjednali kromě povinného ručení a havarijního i asistenční služby a to v dostatečném rozsahu. Ty Vám zajistí pomoc, nejen v případě nehody, ale i v případech, kdy je vozidlo nepojízdné. V rámci sjednaných asistenčních služeb potom máte nárok na pomoc od pojišťovny. Pojištění vozu do zahraničí Vám zajistí pomoc, v případě, že potřebujete opravit nepojízdné auto – pojišťovna doporučí servis, zajistí odtažení vozidla, a v případě nutnosti přistaví i náhradní vozidlo. Proto by se toto pojištění vozu nemělo podceňovat.

Pojištění vozu na dovolenou

Jak je to v případech pojištění vozu na dovolenou. Existují dvě varianty. V případě, že máte sjednané havarijní pojištění, stačí si dohodnout některá potřebná připojištění, která Vás ochrání na cestě na dovolenou. Základem je havarijní pojištění a sjednané asistenční služby. V případě, že nemáte sjednané havarijní pojištění, existuje možnost si ho sjednat krátkodobě a to na dobu nezbytně nutnou – tedy na doby trvání vlastní cesty na dovolenou a zpět. Opět se i v tomto případě doporučuje sjednání asistenčních služeb, protože nevíte, co Vás na cestě může potkat. Ve svízelné situaci Vám pomoc od pojišťovny přijde určitě vhod.

Pojištění vozu proti krádeži

Při cestování do zahraničí by se nemělo zapomínat ani na pojištění vozu proti krádeži. Asi nemusíme popisovat, jaké problémy by Vám vznikly v případě, kdy by Vám někdo v zahraničí ukradl vozidlo. Pokud budete mít sjednané pojištění proti krádeži, můžete spoléhat na pomoc od pojišťovny. Ta Vám v rámci asistenčních služeb zajistí jinou dopravu nebo dokonce náhradní vozidlo.

povinné ručení pro auta značky Ford, víte jak zní zákon o povinném ručení?, srovnejte kvalitu pojištění