Pojištění aut do zahraničí

Dovolená u moře autem

Pojištění aut lze sjednat také za účelem cesty do zahraničí. Toto pojištění je jedním z mnoha pojistných produktů, které se nabízí v oblasti autopojištění. Často se využívají vlastní vozidla na cesty do zahraničí, ať už se jedná o pracovní cesty, nebo o cesty za rekreací či dovolenou. Smyslem pojištění je zajistit pojistnou ochranu před případnými riziky, které bezprostředně hrozí na silnicích. Zejména, když se jedná o dlouhé a náročné cestování. Co poskytne majiteli motorového vozidla pojištění aut do zahraničí? Především pomoc od pojišťovny, pokud dojde ke škodné události někde na cestě po zahraničí. V rámci pojištění do zahraničí může pojištěnec očekávat následující služby:

  • pomoc s opravou či odtažením nepojízdného vozidla
  • zajištění opravy vozu na místě
  • poskytnutí náhradního vozidla
  • zajištění náhradní vlakové či letecké přepravy do místa bydliště, nebo cíle cesty

Pojištění aut typu havarijního pojištění lze sjednat i krátkodobě na konkrétní cestu.

Pojištění aut do zemí EU

Pro pojištění aut do zemí EU lze uplatnit povinné ručení v rámci tak zvané zelené karty. Existují dohody mezi zeměmi Evropské Unie, které akceptují v jednotlivých svých státech povinné ručení, které majitel vozidla platí ve své domovské zemi. V případě potřeby si může zájemce sjednat další připojištění svého motorového vozidla. Pojištění aut do zahraničí lze rozšířit o havarijní pojištění, úrazové pojištění a řadu dalších.

Pojištění aut do ostatních zemí

Pojištění aut do ostatních zemí světa se musí sjednávat individuálně. Zde nestačí zákonné pojištění. Pro případy vycestování vozidel do nejrůznějších zemí světa je nutno uzavřít nové pojištění se zaměřením dle rizikovosti cesty. Podrobnosti jsou předmětem jednání klienta a pojišťovny. Pojištění pro tyto účely lze sjednat jednorázově s omezenou platností.

povinné ručení pro auta značky Ford, víte jak zní zákon o povinném ručení?, srovnejte kvalitu pojištění