Dobré hodnocení

Řidiči s dlouhodobým bezeškodním průběhem pojištění se stávají účastníky dopravních nehod v mnohem menší míře, než ostatní. Pokud budete jezdit opatrně, pojišťovna vám v bonusech sníží pojistnou platbu. Je to jejich obchodní tah, ale upřímně – proč bychom měli platit víc peněz? Raději budeme jezdit opatrně, abychom neměli žádnou škodní událost a ušetřili. Ale ono to tak asi neplatí. Zvlášť u těch mladých, čerstvých řidičů. Ti si totiž, zatím, bonusů a výhod, které pak pojišťovny poskytují, neváží. Škoda, že právě o tomto zákonném pojištění není ani zmínka již v autoškolách. Třeba by lépe pochopili, co znamená přizpůsobit jízdu povaze vozovky a svým schopnostem.

Co si tedy pamatovat?

Tak už to na světě chodí a vždy to tak zůstane, a to se netýká jen pojištění, že než najdete nejvýhodnější pojištění, je třeba hodně hledat a srovnávat. Můžete totiž mít nárok i na slevy, o nichž vám pojišťovací agent neřekne. Je totiž spousta faktorů, které vám mohou zajistit levnější povinné ručení i havarijní pojištění:

Čisté záznamy o nehodách a dopravních přestupcích

Není přece tak těžké jezdit opatrně a nemít žádnou škodní událost, zvlášť, když nám to poskytne určité bonusy.

Používání spolehlivého autoalarmu

Ano, i toto je pro výši pojistky důležitý faktor, hlavně při uzavření pojistky proti krádeži vozidla. Čím lépe zabezpečené auto, tím méně platíte peněz.

Poměrně nízký počet najetých kilometrů ročně

Stav tachometru je důležitý při uzavírání havarijního pojištění (http://www.top-pojisteni.cz/havarijni-pojisteni). Stejně jako rok výroby automobilu. Některé pojišťovny starší vozy ani havarijně nepojistí.

Dlouhodobá věrnost pojišťovně

Každá pojišťovna umí ocenit své řidiče za to, že jsou ji věrni, a mají své pojistky uzavřeny právě u ní. V dnešní době je pojišťoven čím dál víc, proto nabízejí svým klietům spoustu výhod, aby neodešli jinam.

Dlouhodobé bezeškodní pojištění

Při změně pojišťovny by tyto „bonusy“ měly být převoditelné. Na tohle se ovšem musíte informovat předem.

povinné ručení pro auta značky Ford, víte jak zní zákon o povinném ručení?, srovnejte kvalitu pojištění